Barek na alkohol w salonie czy w kuchni — gdzie go umiejscowić?

Większość przyjęć wiąże się z obecnością alkoholu. Dlatego wiele osób chce mieć w domu miejsce, które pomieściłoby wszystkie butelki trunków. Ważne jest również to, by znaleźć odpowiednie pomieszczenie na barek oraz miejsce, gdzie zostanie wyeksponowany, a zarazem nie będzie skupiał na sobie całej uwagi gości.

Jadalnia czy salon – gdzie umiejscowić barek?

Większość przyjęć odbywa się w salonie lub jadalni. Dlatego dobrze jest mieć barek właśnie w którymś z tych pomieszczeń. Oczywiście problem znika, gdy oba te pokoje są ze sobą połączone. Jednak, jeżeli nie, to warto zdecydować się na barek na alkohol w salonie. Dzięki temu będzie on do dyspozycji gości. Warto również zwrócić uwagę na to, że salon z reguły jest większy od jadalni, dlatego dodatkowy mebel nie powinien być problemem. Można zamówić model, który będzie harmonijny do całego wnętrze lub wybrać kontrastujący mebel, który przyciągnie każdy wzrok.

Dobre miejsce na barek

Dobre miejsce na barek

Rozwiązanie na brak miejsca

Jeżeli okaże się, że w salonie brakuje już miejsca na dodatkowy mebel, to warto zdecydować się na kuchnię. Wino lub jakiś inny trunek jest nieraz wykorzystywany przy gotowaniu, lub pieczeniu, dzięki temu butelki będą pod ręką i zawsze będzie można z nich skorzystać. Jednak co zrobić, gdy jest ona ciasna i jakie wymiary powinien mieć barek w kuchni? Na te pytania jest jedna odpowiedź, otóż barek powinien być jak najmniejszy. Warto samemu stworzyć projekt i wykonać go samodzielnie, na przykład włożenie drewnianej podstawki, a na niej butelki alkoholu. Dzięki temu wymiary będą dokładnie dopasowane do wielkości szafki. Jednym z bardziej oryginalnych pomysłów jest stworzenie barku na alkohol ze starego regału na winyle. Warto pomyśleć nad zamontowaniem kółeczek obrotowych, dzięki temu barek będzie mobilny.

Wykorzystanie wolnych przestrzeni

Warto umiejscowić alkohol w przestrzeni, która nie jest w ogóle wykorzystywana. Narożny barek na alkohol może być takim pomysłem. Wiadomo, że w takim miejscu zazwyczaj nie znajdują się żadne meble, dlatego bez problemu można znaleźć w domu narożnik, który ma wokół siebie wolną przestrzeń.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj