Ciekawe zastosowania podwieszanego sufitu

Jeden z najciekawszych sposobów na interesujące oświetlenie wnętrza, ukrycie przewodów instalacji elektrycznej czy ukrycie niedoskonałości stropu – podwieszane sufity cieszą się coraz większą popularnością. Zazwyczaj sufit podwieszany to rozwiązanie wykorzystywane do aranżacji takich wnętrz, jak salon czy kuchnia, ale coraz częściej spotykany jest również w łazienkach czy na korytarzach.

Najlepsze do nietypowych rozwiązań

Aranżacja sufitu podwieszanego w salonie daje możliwość uzyskania wyjątkowego nastroju poprzez zamontowanie ciekawego oświetlenia. Dodatkowo płyty gipsowo-kartonowe pozwalają na przygotowanie interesujących dekoracyjnych wgłębień, otworów czy podcięć. Warto jednak zwrócić uwagę na grubość płyty, gdyż zbyt cienkie nie sprawdzą się ze względu na giętkość a zbyt grube będą również za ciężkie. Do sufitów podwieszanych najlepiej nadają się płyty o grubości od 12,5 mm do 15 mm.

Nowoczesne oświetlenie

Nowoczesne oświetlenie

Poprawa wyglądu, ale nie tylko

Ciekawą właściwością, jaką gwarantuje podwieszany sufit jest poprawienie parametrów cieplnych i akustycznych stropu. Trzeba jednak pamiętać, że absolutnie nie wolno w przestrzeni nad sufitem podwieszanym umieszczać przewodów instalacji gazowej, ponieważ wszelka nieszczelność grozi wybuchem.

Oświetlanie z sufitem

Oświetlenie punktowe w suficie pozwala na doświetlenie miejsca pracy, pomaga w budowaniu nastroju, podkreśla ciekawe elementy… Taka aranżacja sufitu podwieszanego w salonie sprawia, że staje się on niezwykle reprezentacyjnym i ładnym pomieszczeniem. Oświetlenie zamontowane w nim stanowi niewątpliwą ozdobę, która nie pozostaje niezauważona.

Nowoczesny podświetlany sufit

Nowoczesny podświetlany sufit

Ciekawostką na podwieszanych sufitach mogą być taśmy LED, które w bardzo interesujący sposób podkreślają poziomy sufitu, zarysują kształt mebli czy wanny. Dodatkowo taśmy LED są dostępne w wielu różnych kolorach, co pozwala na uzyskanie niezwykłych efektów dekoracyjnych.

Zupełnie niestandardowo? Nic prostszego!

Oczywiście, podwieszany sufit nie musi mieć regularnego kształtu. Równie interesującym pomysłem może być podzielenie pomieszczenia poprzez zastosowanie sufitu podwieszanego na środku pomieszczenia. To sprawi, że pokój zyskuje na oryginalności.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj