Fototapety zmywalne do kuchni i jadalni

W naszych domach mamy wiele możliwości wykończenia kuchni i jadalni. Nie musimy się ograniczać – do tych najbardziej typowych – jakimi są np. kafelki, czy też boazeria. Istnieje jeszcze kilka innych sposobów na zaaranżowanie tych miejsc. Jedną z tych bardziej nowoczesnych stanowią fototapety zmywalne.

Fototapety do kuchni – jakich warto użyć?

Miejsce przygotowywania naszych posiłków wcale nie musi być nudne. Fototapety do kuchni mogą nadać jej wyjątkowy wyraz. Wejście do kuchni, która jest przyozdobiona obrazami świeżej i soczystej zieleni ziół, czy warzyw, może rozbudzić wyobraźnię niejednej przyrządzającej posiłek osoby. Fototapety zmywalne będą także przydatne, jeżeli po jakimś dłuższym czasie najdzie nas ochota na zmianę stylu wnętrza. Są one łatwe do usunięcia i zastąpienia na wzór, który będzie bardziej pasował do wystroju pomieszczenia, czy też naszej aktualnej jego wizji. Fototapety szczególnie pozytywnie będą prezentować się w małych przestrzeniach, które optycznie powiększą.

Fototapeta w kuchni

Fototapeta w kuchni

Niektóre fototapety wyróżniają się większe trwałością niż inne, czego przykładem są fototapety winylowe, które będą idealną dekoracją ściany kuchennej. Winylowa fototapeta do kuchni jest wytwarzana z użyciem specjalnych metod, które sprawiają, że sprawdzi się ona bardzo dobrze w warunkach typowych dla środowiska kuchennego. Może ona mieć specjalne podłoże, które będzie przepuszczać parę wodną w powietrzu i nie dopuści do odkładania się wilgoci. Materiały zastosowane do jej produkcji, nie są elementami łatwopalnymi. Fototapety winylowe zarówno upiększają nasze mieszkania, jak i przyczyniają się do zwiększenia jego bezpieczeństwa. Co więcej, często mają one dodatkową powierzchnię laminowaną, która zabezpieczy obraz przed uszkodzeniem.

Jaką fototapetę można zastosować w jadalni?

Jadalnia to często miejsce wyjątkowych rozmów przy wspólnym obiedzie lub uroczystej kolacji. Fototapety do jadalni powinny, więc nadawać niepowtarzalnego klimatu oraz spokoju. Idealnie do tego nadadzą się zdjęcia pejzażów, kwiatów, traw i innych naturalnych widoków. Według specjalistów – co możemy zauważyć np. udając się do restauracji – szczególnie pozytywnie odbierane przez gości są również fotografie naścienne, które nawiązują do lokalnego klimatu. Mogą to być zdjęcia ciekawych lub znanych miejsc z okolicy, czy też takie, które w sposób luźny podkreślać będą charakter miejsca, w którym żyjemy. W miejskich przeszklonych apartamentach sprawdzą się fototapety przedstawiające panoramę miast, natomiast dla mieszkań w mniejszych ośrodkach, których mieszkańcy są bliżej natury, bardziej adekwatne będą fototapety, na których widoczne są duże przestrzenie naturalne.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj