Idealna szafka pod telewizor

Telewizor jest centralnym elementem pokoju dziennego w większości domów, a co za tym idzie, często poza dostarczaniem rozrywki świadczy o statusie właściciela. Sam telewizor jednak nie jest w stanie zapewnić pokojowi odpowiedniego wyglądu i klasy – musi współgrać z jego umeblowaniem, zwłaszcza z szafką, na której stoi. Odpowiednie jej dobranie pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń i spina umeblowanie w jedną całość.

Dopasowanie do wnętrza.

Wydawać się może, że wygląd szafki pod telewizor nie jest ważny, w końcu nie patrzymy na nią w trakcie oglądania programów. Nic bardziej mylnego. Styl i rozmiary szafki powinny być spójne z resztą umeblowania pokoju, aby nie odwracać uwagi, kiedy telewizor jest włączony i cieszyć oko, kiedy jest wyłączony.

Do nowocześnie urządzonego pokoju, w którym meble mają być przede wszystkim praktyczne, pasuje więc prosta, dopasowana do reszty mebli nowoczesna szafka pod telewizor. Może zostać wyposażona w szuflady na płyty, kable i inne akcesoria, aby nie leżały one przy telewizorze. Przy wyborze takiej szafki trzeba jednak uważać na szerokość – jeśli planujemy podłączyć do telewizora głośniki lub konsolę do gier, przyda się na szafce dodatkowe miejsce, aby akcesoria zlały się optycznie z telewizorem.

Dobrze dopasowana szafka pod telewizor

Dobrze dopasowana szafka pod telewizor

W odwrotny sposób można postąpić przy urządzaniu klasycznego pokoju z meblami z drewna. Warto postawić na szafkę lekką, wykonaną z tego samego drewna co inne meble. Kable i akcesoria znajdą miejsce w nieosłoniętej półce pod blatem, kolumny staną obok szafki lub zawisną na ścianie, a sam blat winien zostać całkowicie wypełniony ekranem. Kolorowa szafka pod telewizor nie spełni tutaj swojego zadania. Będzie wyróżniać się względem reszty mebli i psuć całościowy efekt.

Nowoczesne rozwiązania

Gratką dla amatora innowacji w kwestii mebli jest szafka pod telewizor z palet. Ze względu na swoją surowość i podatność na modyfikacje pasuje do wnętrz w stylu industrialnym oraz nowoczesnym. Tutaj lokalizacja akcesoriów jest nieistotna.

Szafki wykonane z palet często posiadają kółka, a ich konstrukcja pozwala szybko złożyć i rozłożyć zestaw RTV. Luki między paletami można przeznaczyć na miejsce do ukrycia kabli lub wstawić w nie szuflady. Jednak taka szafka również nie jest uniwersalna – aby pasowała do nowoczesnego wnętrza, musi zostać wstępnie dopasowana do pozostałych mebli,  co może ograniczyć jej funkcjonalność.

Przed zakupem szafki pod telewizor warto się zastanowić

Dobranie odpowiedniego modelu szafki pod telewizor może zadecydować o prezencji i funkcjonalności całego pokoju dziennego. Dlatego przemyślenie każdej z powyższych opcji jest kluczowe dla zachowania komfortu oraz czerpania pełnej przyjemności z korzystania z telewizora.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj