Izolacja akustyczna

Jest taki produkt, o wysokich właściwościach izolacyjnych, który swoją popularnością przewyższa dobrze nam znaną wełnę mineralną i styropian. Izolacja akustyczna jest jednym z wielu jego szerokich zastosowań. Mowa tu o piance polietylenowej, wykorzystywanej na dużą skalę w wielu gałęziach gospodarki.

Co to jest pianka polietylenowa i co warto o niej wiedzieć?

Pianka polietylenowa jest wysokiej jakości produktem zabezpieczającym, wykorzystywanym m. in. w branży usługowej, przemyśle malarskim, elektronicznym czy szklarskim. Zapewnia wysoką elastyczność oraz dobre właściwości ochronne. Stosowana jest często w sektorze opakowaniowym, w celu odpowiedniego zabezpieczenia towarów. Jest trwała i bezpieczna. Nie zawiera szkodliwych substancji i jest odporna na działanie niektórych związków chemicznych. Stanowi idealny izolator termiczny i akustyczny, a przede wszystkim jest uniwersalna i łatwa w użyciu.

Pianka polietylenowa

Właściwości pianki polietylenowej

  • elastyczna i dopasowuje się do kształtu przedmiotu,
  • odporna na różne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV
  • odporna na wodę i wilgoć,
  • niepalna, łatwa w obróbce i nie wydziela zapachów,
  • lekka, przez co nie zwiększa wagi przesyłek.

Właściwości jakie posiada, umożliwiają użytkowanie jej w wielu gałęziach gospodarki.

Przyjrzyjmy się zatem temu bliżej:

Zastosowanie pianki polipropylenowej

  • Pianka polietylenowa ma swoje szerokie zastosowanie w branży opakowaniowej. Wykorzystywana jest do owijania przedmiotów, wypełniania i stabilizowania pudeł i innych opakowań. Doskonale zabezpiecza krawędzie i narożniki, dlatego tak bardzo sprawdza się w tej branży.
  • Pełni także funkcję amortyzującą, neutralizuje wstrząsy i chroni przed wilgocią.
  • Pianki polietylenowe, wykorzystywane są również w przemyśle tekstylnym i obuwniczym oraz w meblarskim i samochodowym, gdzie wykonuje się z nich m. in gąbki tapicerskie, czy pianki stosowane do amortyzatorów. Z polipropylenów, produkuje się też wkładki odzieżowe, materace rehabilitacyjne czy usztywnienia ortopedyczne.
  • Stosowane są także do uszczelnień konstrukcyjnych i izolacji akustycznych, a także w przemyśle owocowo- warzywnym i przetwórstwie rybnym

Zastosowanie pianek polietylenowych jest bardzo szerokie. Od branży opakowaniowej, poprzez budowniczą, w której pełni rolę m. in. izolacji akustycznej, meblarską, motoryzacyjna, elektroniczną czy spożywczą. Właściwości pianki, czynią ją produktem niezwykle elastycznym i uniwersalnym. Może mieć ona zarówno kontakt z żywnością, jak i produktami zupełnie odmiennymi. Jest artykułem ekologicznym i całkowicie bezpiecznym dla środowiska i człowieka

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj