Jak należy wybierać fotele do salonu?

Fotel jest jednym z najważniejszych mebli w salonie. To on odpowiada za przytulność wystroju i służy nam do wypoczynku po ciężkim dniu w pracy. Jednak aby naprawdę dobrze nam służył, musimy wybrać go z należytą starannością. Na jakie kwestie warto zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim wygoda!

Dokonując wyboru tego rodzaju mebli, warto uwzględnić ich funkcjonalność. Jak sama nazwa wskazuje, fotele wypoczynkowe służą przede wszystkim do wypoczynku! Nawet najpiękniejsze modele zupełnie się nie sprawdzą, jeśli siedzenie na nich nie będzie nam sprawiało przyjemności. Bardzo istotne jest wybranie mebli z odpowiednio wysokim oparciem oraz o miękkim, komfortowym siedzisku. Ważne są również takie elementy jak podłokietniki, głębokość fotela oraz jego szerokość.

Wielkość foteli

Gabaryty mebli powinny zależeć nie tylko od naszych osobistych upodobań, ale również od wielkości pokoju, w którym się znajdą. W dużych przestrzeniach możemy sobie pozwolić na większe fotele, takie jak PALERMO czy OSKAR. Natomiast jeżeli nasz salon ma raczej niewielkie rozmiary, nie warto go niepotrzebnie zagracać – znakomicie sprawdzą się w nim np. modele LUNA lub FABIO.

sklep meblowy

Materiał

Aby nasze meble w salonie rzeczywiście były wygodne, warto kupić takie, które zostały wykonane z elastycznej pianki dostosowującej się do kształtu ciała. Należy także zwrócić uwagę na tkaninę użytą do wykonania obicia. Najlepsze będą materiały łatwe w czyszczeniu, np. skóra.

Styl aranżacji

Nawet najpiękniejszy fotel nie będzie się dobrze prezentował, jeżeli nie dobierzemy go do pozostałych elementów wystroju. Aby nie kreować niepotrzebnego chaosu i bałaganu, warto postawić na jeden, spójny styl aranżacyjny. Fotel UNIVERSAL świetnie sprawdzi się w salonie urządzonym w stylu nowoczesnym. Miłośnikom aranżacji glamour z pewnością spodoba się model NAPOLI, zaś do wnętrz klasycznych będą pasowały fotele PALERMO oraz OMEGA. Z kolei wnętrza w stylu skandynawskim znakomicie uzupełnią fotele OSKAR lub TORINO.

Kolorystyka

Ostatnią kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, jest dobór odpowiednich barw. Jeśli zależy nam na tym, by cały salon utrzymany był w ciepłych, przytulnych kolorach, postawmy na te najbardziej naturalne, takie jak beże czy brązy. W chłodnych, skandynawskich wnętrzach sprawdzą się różne odcienie bieli i szarości oraz czerń. Możemy także dobrać poszczególne elementy na zasadzie kontrastu. Jeżeli całe pomieszczenie utrzymane jest w jasnych, stosowanych barwach, możemy pozwolić sobie na jeden wyrazisty akcent, np. czerwony lub turkusowy fotel.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj