Jak stworzyć praktyczny i idealny salon w naszym domu?

Salon zwany również pokojem dziennym lub gościnnym to wnętrze, które jest niezwykle reprezentatywne, bowiem to właśnie tutaj spędzamy najwięcej czasu podczas czytania, spożywania posiłków, oglądania telewizji i przyjmujemy swoich gości. Wybierając idealną aranżację wnętrza salonu powinniśmy postawić na taką, która pozwoli nam uzyskać praktyczny salon z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań.

W jaki sposób stworzyć idealny salon?

Wielkość salonu i jego aranżacja uzależnione są przede wszystkim od  metrażu mieszkania lub domu. Praktyczny salon powinien mieć
ok. 20 m2 – taka wielkość pomieszczenia pozwoli na prawidłowe zaprojektowanie wnętrza i rozmieszczenie mebli. Projektując salon warto również zwrócić uwagę na to, by salon nie był pomieszczeniem przechodnim.

Jeśli mamy taką możliwość- warto, by salon był umieszczony od strony południowej. Wówczas nasze wnętrze będzie dobrze naświetlone przez energię słoneczną. Wybierając odpowiedni projekt salonu warto skorzystać z gotowych projektów lub fachowych porad profesjonalistów, którzy wskażą nam praktycznie wskazówki.

Meble do salonu- jakie wybrać?

Jeśli nasze wnętrze jest duże i przestronne możemy bez problemu pokusić się o wybór nowoczesnych mebli. Minimalistyczne salony powoli odchodzą w zapomnienie, obecnie największą popularnością cieszą się przytulne wnętrza z meblami o jasnych kolorach. Nieustannie meble w kolorze bieli cieszą się sporą popularnością- niewątpliwie są bardzo praktyczne, bowiem pasują do każdego wnętrza.Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie białych mebli z jasnym drewnem– wówczas nasze wnętrze zostaje ocieplone.

Ciepły i praktyczny salon

                                                                                           Ciepły i praktyczny salon

Jeśli dysponujemy niedużym salonem musimy postawić na praktyczne rozwiązania naszego wnętrza. Tylko najpotrzebniejsze meble sprawią, że nasze wnętrze nie będzie przepełnione i stanie się bardziej przestrzenne. Zatem najlepszym rozwiązaniem będzie niewielka komoda pod telewizor, witryna, kanapa i ciekawe dodatki.

Jak dobrze rozplanować wnętrze idealnego salonu?

Projektując wnętrze powinniśmy postawić na funkcjonalność i praktyczność. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pewnych wskazówek. Telewizor w salonie powinien zostać umieszczony w takim miejscu, gdzie podczas oglądania nie będzie padać na nie słońce. Wielkość kanapy musi zostać dobrana względem wielkości całego pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest wybór komody, na której stanie telewizor- nie potrzebna będzie mało praktyczna szafka RTV. Telewizor będzie stać swobodnie, a my zyskamy dodatkową szafkę.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek