Jak uatrakcyjnić wnętrze za pomocą kolorów, czyli kolekcje płytek o wyraźnej barwie

Biała, niebieska czy zielona łazienka to co prawda wciąż ponadczasowy wariant aranżacji łazienki, ale ostatnimi czasy coraz częściej stosuje się w łazienkach bardziej intensywne kolory. Do modnych zaliczyć trzeba kontrastowe zestawienia kolorów, dzięki którym potęguje się efekt dekoracyjny w łazience.

Intensywne barwy płytek to dobry wybór dla tych, którym marzy się łazienka nowoczesna, która tętni życiem. Wyraźne barwy kuszą swoją energetyzującą siłą. Ponadto dzięki kolorom możliwe jest stworzenie awangardowego, atrakcyjnego pomieszczenia, które wyróżni się na tle standardowych, szarych lub czarno-białych łazienek. Warto sięgać po odważne kolory płytek, które nadadzą łazience wyrazisty charakter.

Kolor energii w aranżacji łazienki

łazienkaNiecodzienna propozycja aranżacji łazienki to opcja dla miłośników czerwieni w domowych wnętrzach. Ten intensywny kolor pobudza już nawet w formie samych dodatków. Łazienka w kolorze ognistej czerwieni to co prawda aranżacja dla odważnych, ale może prezentować się naprawdę stylowo. Najlepsze stylistycznie aranżacje uzyskuje się w łazienkach z jedną czerwoną ścianą i pozostałych w neutralnej kolorystyce.

Soczysta i świeża zieleń w łazience

Aranżacja łazienki w kolorze zielonym może być także bardzo awangardowa. Minimalizm dużych płytek i wyraźne wzory na wykorzystanych dekorach pozwolą uzyskać modną, nowoczesną i elegancką łazienkę. Zieleń z kolei załagodzi zmysły i doda wnętrzu witalności. Jednolitą aranżację z zielonymi płytkami warto zawsze uatrakcyjnić ciekawymi, geometrycznymi dekorami.

Łagodniejsza barwa płytek

Wyraziste kolory we wnętrzu to nie tylko mocne barwy, ale także kolory w łagodniejszym wydaniu, jak np. kolor waniliowy. Barwa ta w połączeniu z odcieniami złota to kompozycja, która ukaja po ciężkim dniu pracy. Wyrazisty ale stonowany kolor to najlepszy sposób na wprowadzenie barw do łazienki ale bez zbędnych szaleństw.

łazienka

Kolorami nadamy łazience nie tylko unikatowy charakter, ale będziemy mogli także wydzielić funkcjonalne strefy w łazience. Wyraźne kolory to więc idealna opcja dla dużych łazienek lub tych na poddaszu. Mocniejsze kolory w ciekawej formie zapewnią ponadto zastrzyk energii na cały dzień.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek