Jak umeblować małe i nieustawne wnętrze

Wykończenie wnętrz, a w szczególności ich umeblowanie, zazwyczaj jest bardziej problematyczne, niż mogłoby się wydawać. Pod uwagę trzeba wziąć takie kwestie jak wielkość pomieszczenia, jego przeznaczenie, ukształtowanie ścian oraz oświetlenie. Jeżeli wnętrze jest duże, wymiarowe oraz pozbawione skośnych ścian, to pozostawia wiele możliwości aranżacji. Jednak małe i nieustawne wnętrza wymagają więcej pracy i konkretnego pomysłu.

Jak umeblować małe i nieustawne wnętrza? Warto zastosować proste i sprawdzone rozwiązania, np. szafy wnękowe. Najlepsze są takie, które sięgają od podłogi do sufitu, a tym samym wykorzystują całą dostępną przestrzeń. Idealna szafa jest pakowna, a jednocześnie zabiera mało przestrzeni. Kolorystyka frontów powinna być utrzymana w jasnych barwach, które optycznie powiększą pomieszczenie. Szafę warto wyposażyć w drzwi przesuwne lub uchylne, które nie będą wymagały dodatkowego miejsca podczas użytkowania.

Świetne zagospodarowani niewielkiej przestrzeni

Świetne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni

Warto jest zainwestować w meble wielofunkcyjne, w szczególności, jeżeli staje się przed problemem, jak umeblować nieustawny pokój. Doskonale sprawdzają się wtedy, np. narożniki lub sofy z dodatkową funkcją spania. W dzień pełnią funkcję dekoracyjną oraz użytkową, a w nocy stają się wygodnym miejscem odpoczynku. Takie meble wyposażone są najczęściej w różne praktyczne schowki, takie jak kieszenie i półki wbudowane w oparcie lub zainstalowane w podłokietnikach.

Największy problem budzą jednak pomieszczenia, w których są łamane, skośne ściany. Takie wnętrza spotyka się najczęściej na poddaszach w domach jednorodzinnych lub na najwyższych piętrach w blokach. Jak umeblować pokój ze skosami? Jednym ze sposobów jest urządzenie regału pod ścianą ze skosem. Wystarczy przymocować do ściany odpowiedniej długości półki lub szuflady, które dodatkowo można podświetlić. Wtedy nie tylko wykorzystuje się przestrzeń, ale jednocześnie tworzy z nich osobliwą dekorację pomieszczenia. W takim miejscu można także ustawić łóżko. Trzeba jednak pamiętać, aby stało w sposób, który gwarantuje, że śpiąca na nim osoba nie uderzy się w głowę, kiedy będzie chciała z niego wstać.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj