Jak urządzić kuchnię z jadalnią?

Jadalnia jest miejscem gdzie spędza się stosunkowo dużo czasu. To tutaj odbywają się najważniejsze rodzinne uroczystości, to tu spożywa się codzienne posiłki i rozmawia na najistotniejsze tematy z życia rodziny. Jadalnia jest bardzo często połączona z kuchnią lub też bywa wydzielonym miejscem salonu. Jednak niezależnie od tego gdzie się znajduje powinna być funkcjonalna i zapewniać mieszkańcom wygodne spożywanie posiłków.

Meble do jadalni powinny więc przede wszystkim spełniać wszelkie powyższe elementy, a przy tym oczywiście być estetycznie wykonane i dopasowane do stylu, jaki reprezentuje całe mieszkanie.Kuchnia z jadalnią

Meble do jadalni – stół

Stół jest najważniejszym meblem jadalni. Jego wybór powinien więc być starannie przemyślany. Z pewnością będzie służył mieszkańcom przez długie lata, więc musi być wykonany z bardzo wysokiej jakości materiału, wytrzymałego i odpornego na różne czynniki. W przypadku, gdy jadalnia nie jest miejscem szczególnie obleganym można postawić na stół designerski, który będzie posiadał wyższą jakość estetyczną, ozdobną kosztem jego funkcjonalności.

Stół do jadalni musi być również dopasowany do ilości osób z niego korzystających. Czasem warto pomyśleć nad opcją stołu z rozsuwanym blatem, który można dopasować na specjalne uroczystości do ilości gości. Kształt takiego stołu zazwyczaj zależy od wielkości wnętrza. Duże jadalnie można wyposażyć w stoły o dowolnej formie i wymiarze. W jadalni, która jest odrębnym pomieszczeniem najlepiej jest stosować stół o kształcie kwadratu lub prostokąta, które można np. dosunąć do ściany.

W przypadku stołów okrągłych zaletą jest bezpieczeństwo, szczególnie jeżeli idzie o dzieci, gdyż nie ma na nich kantów o które dziecko mogłoby się uderzyć. Okrągłe stoły w pewien sposób rozwijają również poczucie bliskości i swobody.

Meble do jadalni – krzesła

Krzesła w jadalni powinny być przede wszystkim wygodne oraz dobrze dopasowane do stołu. Na rynku dostępnych jest sporo różnego rodzaju krzeseł. Najtańszą wersją są krzesła z twardymi siedziskami, na które można położyć poduszki. Z kolei wersją najwygodniejszą są krzesła z siedziskiem tapicerowanym. Tu jednak warto przyglądać się bliżej materiałowi z którego zostały wykonane. Powinien być odporny na plamy i wytarcia.

Ciekawą opcją są krzesła wyposażone w podłokietniki, zapewniające większą wygodę, jednak kosztem miejsca. Niezależnie od wyboru typu krzesła powinny być one ustawione w sposób nieograniczający ruchów, a więc na jedno miejsce powinno przypadać około 60 centymetrów.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj