Jak urządzić pokój dziecięcy?

Wspaniały moment dla każdej rodziny – spodziewane narodziny wyczekiwanego potomka! Trzeba przygotować wyprawkę, zapasy, pokój dziecięcy a przede wszystkim – swoją psychikę na przyjęcie nowego członka rodziny. Dzisiaj powiemy o tym, jak urządzić pokój dziecięcy tak, by jednocześnie było modnie, ale tez praktycznie i stymulująco dla dziecka. To prawdziwa sztuka, tak urządzić pokój, by zarówno rodzice jak i dzieci były zadowolone.

Małe dzieci – mały problem

Póki dzieci są małe, można skupić się wyłącznie na aspektach praktycznych – by łóżeczko było odpowiednio wysokie (tak by dziecko łapiąc się szczebelków nie wykoziołkowało na podłogę), by znajdował się obok łóżeczka także wygodny fotel dla mamy (na nocne karmienie) oraz inne niezbędne rzeczy, które warto w pokoju dla malutkiego dziecka mieć. Jednak dziecko szybko rośnie, maleńkie łóżeczko wymienia się na łóżko jak dla dorosłego człowieka a przewijak zamienia się na biurko do nauki pisania pierwszych szlaczków.

Pokój dla maluszka

Pokój dla maluszka

Pokój dla dziewczynki

Jak urządzić pokój dziecięcy dla dziewczynki tak, by dziecko czuło się w nim komfortowo? Można skupić się na różowych elementach, motylkach, królewnach i kwiatuszkach. Jednak zanim to zrobimy, warto przyjrzeć się swojemu dziecku. Oczywiście większość dziewczynek w wieku 3-10 lubi księżniczki i różowe serduszka, ale może akurat Twoje dziecko nie czułoby się komfortowo w pokoju, w którym z każdej ściany straszą cukierkowe dekoracje? Można iść w neutralne kolory, na przykład szarości i brązy, przy czym nie warto kupować najdroższej farby – córka i tak obklei wszystkie ściany plakatami ze swoimi idolami.

Idealny pokój dla dziewczynki

Idealny pokój dla dziewczynki

Pokój dla chłopca

A jak urządzić pokój dziecięcy dla chłopca? Tutaj warto również nie skupiać się zbytnio na tym, by na ścianach pojawiła się najwyższej jakości farba – chłopcy podobnie jak dziewczynki lubią wyrażać swoją indywidualność i ozdabiać pokoje na swoja modłę. Zarówno u chłopca, jak i u dziewczynki skup się na tym, by zorganizować wygodne miejsce do pracy – biurko dostosowane do wzrostu, wygodne krzesło które nie zniszczy kręgosłupa (lub na przykład modny klęcznik), regał na książki i pomoce naukowe. Warto też od razu zainwestować w duże łóżko (zamiast na przykład na długość 160 centymetrów) – dzięki temu nie będzie się trzeba martwić, że dziecko za szybko wyrośnie, a ustawicznie zagracany pokój nie pomieści łóżka w standardowym rozmiarze.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj