Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój to miejsce newralgiczne dla wystroju każdego domostwa. Zazwyczaj jest on węższy od innych pomieszczeń, a często także nie ma dostępu do naturalnego światła. Przez to przedpokój często jest tym miejscem w każdym domu, którego urządzenie może sprawiać nam wiele kłopotów. Dziś przyjrzymy się, jak ten „ciężki orzech zgryźć bezboleśnie”, czyli jak urządzić przedpokój?

Jak urządzić wąski przedpokój w bloku?

Mieszkania w bloku mają często o wiele mniejszy metraż niż domy, stąd niedostatki w przestrzeni projektanci starają się nadgonić zmniejszając powierzchnię przedpokojów. Ciemne i wąskie, będące łącznikiem pomiędzy pokojami nierzadko bardziej zniechęcają, niż zachęcają gości do wejścia w głąb mieszkania. Co zrobić, aby było wręcz przeciwnie?

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Bardzo dobrze sprawdzi się zainstalowanie dodatkowego oświetlenia. Halogeny w wnękach ścian lub w suficie, nie ograniczą miejsca w przedpokoju, a nadadzą mu przyjemniejszej, mniej „mrocznej” aury.

Kolejnym trikiem na optyczne powiększenie tego pomieszczenia jest wstawienie lustra, które na pewno będzie również doskonałym praktycznym elementem każdego przedpokoju.

Pomyśl o kolorze

Zamiast ciemnych, ponurych pomieszczeń postaw na jasne i przytulne. Wybierz kolory utrzymane w ciepłych odcieniach bieli i szarości. Dodatkowo, aby powiększyć rozmiar swojego przedpokoju pomyśl nad dobraniem podłogi w tym samym kolorze co ściany.

Przytulny, jasny przedpokój

Przytulny, jasny przedpokój

Wypełnij przestrzeń – pomysł na przedpokój w domu

Gdy masz odrobinę więcej miejsca w przedpokoju możesz pomyśleć o ciekawych meblach, które uzupełnią puste miejsca w przestrzeni. Zdarzają się mieszkaniach w bloku, których przedpokoje są szczególnie duże, jednak najczęściej sytuację taką spotykamy w domach. Do średniej wielkości przedpokojów możesz śmiało wstawić delikatne meble na dwóch nóżkach, czy wąskie naścienne wieszaki. W przypadku, gdy masz do zagospodarowania większą przestrzeń i wystrój temu sprzyja, wstaw do przedpokoju zdobioną, babciną szafę w stylu vintage lub podobną komodę.

Stylowy przedpokój

Stylowy przedpokój

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj