Jak w niebanalny sposób urządzić swój salon?

Salon to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To tam zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu, tam też zapraszamy przyjaciół i rodzinę. Wszystko to sprawia, że pragniemy, by nasz salon prezentował się jak najlepiej i był stylowy. Oto kilka porad, jak w prosty sposób, stworzyć niepowtarzalne wnętrze, z którego będziemy dumni.

Wybierz nowoczesne meble do salonu

Projektanci wnętrz radzą, by salon malować w jasne stonowane barwy. Do takiego pomieszczenia pasować będzie wiele stylów mieszkaniowych, a w dodatku będzie się ono wydawać większe, a my chętnie będziemy spędzać tam wolny czas. Często kuszą nas jednak mocne, kontrastowe kolory – wydają się nam one modniejsze i bardziej nowoczesne. Pamiętajmy jednak, że mogą one męczyć wzrok, a w dodatku zapewne szybko się nam znudzą. Jasne ściany w salonie wcale nie muszą się prezentować nudnie, wystarczy, że połączymy je z nowoczesnymi meblami. Najmodniejsze obecnie są  proste meble, które wyglądają surowo i przypominają swym kształtem figury geometryczne, przykładowo prostokątne niskie narożniki albo stoliki do kawy w kształcie kwadratowego pudła. Do naszej aranżacji warto wykorzystać także meble wykonane z nietypowych materiałów, niezwykle stylowe są zwłaszcza wszelkie metalowe szafki, lampy stojące czy nawet stoliki do kawy.

Salon w nowoczesnym stylu

Salon w nowoczesnym stylu

Znajdź swój własny pomysł na modny i nowoczesny salon

W aranżacji wnętrz króluje obecnie kilka trendów. Od jakiegoś czasu do najmodniejszych zaliczymy: styl skandynawski, styl industrialny i styl vintage. Mają one liczne zalety: są uniwersalne i sprawdzą się w wielu wnętrzach, a ponadto pasują do osób o bardzo różnych charakterach. Zanim jednak zaczniemy urządzać nasz salon w zgodzie z jednym z nich, warto najpierw zastanowić się nad tym, czy pasuje on do naszej osobowości i zadać sobie pytanie, jak będziemy się w takiej aranżacji czuć. Nie warto podążać ślepo za panującą modą.

Przytulny salon

Przytulny salon

Pamiętajmy, że trendy zmieniają się co kilka sezonów. W tym wypadku najważniejszy może okazać się nasz własny pomysł na modny salon w mieszkaniu. Wystarczy nam do tego odrobina inwencji i nasz dobry gust. Możemy na przykład połączyć ze sobą elementy typowe dla różnych stylów, by w ten sposób stworzyć samemu niepowtarzalną aranżację naszego wnętrza. Świetnie mogą się prezentować np. meble vintage wstawione do białego pomieszczenia nawiązującego do stylu skandynawskiego.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek