Jakie meble kupić do pokoju nastolatka?

Wybierając meble do pokoju nastolatka, nie możemy pozwolić sobie na taką dowolność, jaka była dla nas jeszcze możliwa do niedawna. Młody człowiek posiada już swój własny światopogląd, a wystrój jego pokoju – podobnie jak jego ubiór – pozwala mu manifestować swój indywidualizm i styl. Meble młodzieżowe powinny mu zatem pomóc go odzwierciedlać, co mocno ogranicza sugestie jego rodzica. Jak wybrać meble dla nastolatka? I na co zwracać uwagę? Sprawdźmy.

pokoj nastolatka

Jego styl i indywidualizm

Rola rodzica w przypadku aranżacji pokoju dla młodego człowieka ogranicza się do doradcy i tego, który krótko mówiąc „wykłada gotówkę„. I nie ma w tym nic złego, gdyż nastolatek wyrósł już z uniwersalnych wzorów, które podobają się każdemu, a pragnie czegoś swojego. Czegoś, czym mógłby się wyróżnić. Nawet duży wybór mebli w salonach niekoniecznie może okazać się dla niego satysfakcjonujący. Jednak to nic straconego, gdyż młody człowiek może zaprojektować swój pokój samodzielnie.

pokoj natolatka

Taką możliwość daje MEBLIK.PL, grupa specjalistów, która zajmuje się projektowaniem i produkcją mebli dla dzieci i młodzieży. Jeśli obawiacie się, co mogłaby zrodzić taka współpraca, to projekt dostępny jest zupełnie za darmo. Dzięki czemu możecie się przekonać, czy zarówno Wy – jako rodzice – jak i Wasze dziecko będziecie usatysfakcjonowani tym, co zaproponuje Wam MEBLIK.PL

Meble dla nastolatka mogą być utrzymane w dość wyraźnej tonacji kolorystycznej lub pozostawać uniwersalne – co rodzi spore możliwości ich późniejszej modyfikacji lub dostosowania do zmian aranżacji w pokoju. Zestawy, które wpasują się do każdego wnętrza to z pewnością te kolorach klasycznej lub złamanej bieli, takie jak UNI White i TXT.

Meble dla nastolatka White

Meble dla nastolatka White

W propozycjach MEBLIK.PL znajdą się również takie zestawy, które będą idealne dla osób z bardzo mocno określonymi zainteresowaniami. Fronty szafek zdobić wtedy będą estetyczne grafiki, które jednoznacznie wskazują na pasje właściciela pokoju.

Funkcjonalność, wygoda i komfort

Jednak wybór stylu, który jest dominujący we wnętrzu młodego człowieka to dopiero początek drogi w wyborze odpowiedniego zestawu mebli. Niezwykle ważny jest tutaj również komfort użytkowania poszczególnych elementów, a także ich funkcjonalność.

Łóżko do pokoju powinno być dopasowane do wymiarów nastolatka, a także posiadać wygodny materac, który pozwoli mu zregenerować się po dziennych aktywnościach. Pokój powinien być wyposażony w pojemne szafy i komody z licznymi półkami i szufladami, dzięki czemu łatwo będzie w nich utrzymać porządek. A na tak „trywialne” sprawy nie trzeba będzie tracić zbyt wiele czasu.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek