Kuchnia w domu z bali

Kuchnia jest w domu standardem. Wszyscy przyzwyczailiśmy się jednak do kuchni w domu tradycyjnym – murowanym. Mimo to kuchnia w domu z bali również jest bardzo dobrym pomysłem. Dlaczego? Sprawdźcie sami!

Aranżacyjna niecodzienność

Połączenie standardowej kuchni i drewnianej konstrukcji domu nie jest niczym nowym. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu budownictwo drewniane wciąż cieszyło się dużą popularnością (zwłaszcza na wsiach). Przyzwyczailiśmy się jednak do aranżacji murowanej, która skutecznie wyparła ten sprawdzony budulec. Niewątpliwie połączenie nowoczesnej kuchni z drewnianą aranżacją jest czymś niecodziennym i aranżacyjnie zaskakującym. Dotyczy to zwłaszcza jasnych i przestronnych kuchni, których jasność doskonale kontrastuje z surową i znacznie ciemniejszą strukturą bali.

Praktyczne rozwiązania

Kuchnia w domu z bali jest znacznie bardziej praktyczna, zwłaszcza, jeśli chodzi o odprowadzenie pary wodnej, bez której żadna kuchnia się nie obejdzie. Drewno o wiele lepiej „oddycha”, niż najlepsze materiały izolacyjne. I choć jest ono bardziej wrażliwe na utratę ciepła, przyrządzanie potraw we wnętrzu domu z bali jest o wiele bardziej komfortowe.kuchnia w domu

Wnętrze plus dodatki

W klasycznej, murowanej kuchni drewniane meble zawsze będą czymś odmiennym, czymś, co nigdy do niej nie będzie pasować. Z kolei kuchnia znajdująca się w domu z bali, pozwala na bardzo łatwe połączenie drewnianych mebli z drewnianą aranżacją. Jeśli natomiast dobierzemy rodzaj drewna wykorzystanego w meblach, do drewna z którego jest zbudowany nasz dom (bardzo dobrze sprawdza się tutaj dąb), to stworzymy aranżacyjną całość, doskonale do siebie pasującą i współgrającą ze sobą.

Kuchnia w domu drewnianym – niezapomniany klimat

Może ten aspekt nie ma dużo wspólnego z aranżacją domu, ale bez wątpienia domy wykonane z bali mają swój charakterystyczny klimat. Ważne jest, żeby umiejętnie przenieść go także i do kuchni. Charakterystyczny zapach wnętrza drewnianego domu w połączeniu ze smacznym posiłkiem i ciekawą, drewnianą aranżacją to klimat, którego wiele osób niestety nie zrozumie i nie poczuje. Chyba, że na wakacjach w górskich schroniskach.

Wbrew pozorom, domy wykonane z bali dają dużą swobodę aranżacyjną i to również w przypadku kuchni. Oczywiście najlepszym pomysłem będzie stworzenie kuchni rustykalnej, aczkolwiek przy odrobinie zastanowienia można tu wprowadzić wiele elementów stricte nowoczesnych. Tak czy inaczej, możliwości kuchni w domu z bali są nieograniczone, dlatego podczas planowania swojej kuchni warto wziąć pod uwagę tego typu aranżację.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj