Kuchnia z wyspą – jak ją zaplanować

Aranżacja kuchni należy do jednych z największych wyzwań, przed którymi stajemy urządzając mieszkanie lub domu. Pomieszczenie to musi być zarówno funkcjonalne, jak i miłe dla oka, wszak spędzamy tutaj dużą część naszego życia. Inspirowani zachodnimi magazynami dotyczącymi wnętrz często nieudolnie próbujemy skopiować zastosowane tam pomysły.

Pamiętajmy jednak, że nie każda dekoracja będzie pasowała do posiadanej przez nas kuchni. Planując remont warto więc czerpać inspiracje mądrze, tzn. podpatrywać pomysły i inspirować się nimi, ale nie kopiować ich w każdym calu.

Wyspa w kuchni – charakterystyka

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się wyspa w kuchni. Czym charakteryzuje się ten typ? W pomieszczeniach tak zaprojektowanych, centralny punkt stanowi właśnie wyspa kuchenna. Jej wygląd może być zróżnicowany, ze względu na indywidualne potrzeby każdej pani domu. Niemniej jednak wyspa w kuchni najczęściej zawiera w sobie blat roboczy, piekarnik oraz zlewozmywak. Bliskie sąsiedztwo tych urządzeń sprawia, że gotowanie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

wyspa w kuchni

Wyspa kuchenna to bardzo często wykorzystywane rozwiązanie, a więc nie powinno być problemu ze znalezieniem wyposażenia kuchennego dostosowanego do tego typu aranżacji. Decydując się na to rozwiązanie należy pamiętać, aby blat pokrywający wyspę był wysokiej jakości i charakteryzował się trwałością.

Dekoratorzy wnętrz często otrzymują pytania dotyczące wielkości kuchni, w której wyspa może się znajdować. Sprawa ta jest indywidualna, gdyż wyspę wykonaną na wymiar teoretycznie można dopasować do każdego pomieszczenia, nawet o niewielkim metrażu. Nie ma jednak wątpliwości, że im większa przestrzeń tym wyspa będzie się lepiej w kuchni komponować.

Kuchnia otwarta – sposób na niesforne wnętrza

Rozkład domu lub mieszkania nie zawsze zależy od naszej woli. Wprowadzając się do lokum o nieciekawym podziale pomieszczeń, możemy uratować sytuację wyburzając ściany działowe. Jednym z pomysłów w takim wypadku jest stworzenie tzw. kuchni otwartej. Jest to nic innego, jak połączenie jadalni i kuchni z zachowaniem odmiennego charakteru obu tych wnętrz.

Tworząc tego typu kuchnię zyskamy przestrzeń, a także możliwości aranżacyjne, warto więc zainwestować w wyspę kuchenną, która świetnie wpisze się w charakter pomieszczenia. Umożliwi nam to utworzenie miejsca nowoczesnego, a zarazem funkcjonalnego.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek