Nowoczesna szafka pod umywalkę

Meblujesz nowe mieszkanie? A może przeprowadzasz remont kuchni czy łazienki? Tak czy siak, zawsze przyda Ci się rozeznanie w najnowszych trendach dotyczących miejsca, które na pewno pojawi się w Twojej kuchni. Mowa o szafce pod zlewem lub pod umywalką. Jeśli zadajesz sobie pytania, co jest dla Ciebie odpowiednie – czy szafka z półkami, czy funkcjonalne szuflady, czy może inne rozwiązanie, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Szafka pod umywalkę a wystrój wnętrz

Przede wszystkim odpowiedz sobie – jaka nowoczesna szafka pod umywalkę będzie pasować do wnętrza? Warto postawić na klasykę – drewno nigdy nie wyjdzie z mody, a jeśli zdecydujesz się na szafkę z syntetycznych materiałów (najlepsze do łazienki) z okleiną lub na meble sklejkowe także z okleiną (opcja bardziej elegancka – odpowiednia do kuchni), to możesz być pewien, że będzie to dobra decyzja.

Idealna szafka pod umywalkę

Idealna szafka pod umywalkę

Funkcjonalność szafek pod umywalkę

Taka drewniana szafka pod umywalkę powinna być przede wszystkim funkcjonalna – zastanów się, co chcesz tam trzymać. Jeśli ręczniki – najlepsze będą półki, na których będziesz mógł poukładać je i posegregować na większe, mniejsze, kąpielowe i do rąk. Jeśli w szafce pod zlewem zdecydowałeś, że najlepiej będzie trzymać kosmetyki, to odpowiedzią na twoje problemy są funkcjonalne szuflady na prowadnicach. Teraz można zakupić do szuflad specjalne niewielkie i estetyczne okapy – dzięki temu nawet jeśli nachlapiesz odrobinę przy używaniu umywalki, to nie martw się, że woda naleje się do kosmetyków i będzie zalegać w szufladzie prowadząc do nieprzyjemnego zapachu. Szuflada pozwoli Ci na dostanie się jednocześnie do wszystkich buteleczek i flakoników, w przeciwieństwie do układania kosmetyków na półkach, gdzie do kosmetyków ustawionych z tyłu trudniej się dostać.

A może pusta szafka?

Jeśli Twoja drewniana szafka pod umywalkę nablatową w kuchni ma łączyć nie tylko elegancki wygląd, ale też niezwykłą funkcjonalność, to z powodzeniem możesz całkowicie zrezygnować z jej wypełnienia. Pusta szafka pod umywalka czy zlewem pozwoli Ci na umieszczenie tam swobodnie wysokiego kosza na śmieci oraz przykładowo koszyka z warzywami, starych gazet czy słoików, oraz odkurzacza.

(śródtytuły przewidziane są do tekstów o wyższej jakości, niż zapleczowe – https://www.textbookers.com/pomoc/wymagania-jakosciowe)

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj