O idealnej łazience dla każdego

Dom to dla nas niezwykle ważne miejsce. Dobrze zaprojektowana i urządzona przestrzeń każdego pomieszczenia pomaga nam w zachowaniu harmonii, dobrego stanu psychofizycznego. Dotyczy to zarówno salonu, sypialni jak i łazienki, o czym często zapominamy. Tymczasem warto starać się aby nasza łazienka była idealna.

Dopasuj się do przestrzeni

Pierwszym obowiązkowym punktem przy tworzeniu łazienki naszych marzeń jest konieczność uwzględnienia podczas jej projektowania wymiarów danego pomieszczenia. Od tego zależy przede wszystkim rozmieszczenie naszego wyposażenia, które wymaga odpowiedniej ilości miejsca. Przykładowo, przed umywalką powinniśmy zawsze zostawić przynajmniej 65 x 100 cm wolnej przestrzeni. Wnętrze idealnej łazienki to funkcjonalność jaką daje wygodny dostęp do każdego ze sprzętów.

Praktyczna w użytkowaniu

Idealna łazienka to praktyczna łazienka. Dlatego też należy koniecznie pomyśleć o tym co zrobić, aby wnętrze naszej idealnej łazienki było jak najbardziej funkcjonalne. Przykładowo, montując ogrzewanie warto zdecydować się na tak zwane grzejniki rurkowe, a nie żeberkowe, gdyż poza spełnianiem podstawowej funkcji grzewczej, mogą one także na przykład pełnić rolę suszarki.
Godna uwagi jest także kwestia oświetlenia. Łazienka to miejsce, w którym wykonujemy wiele różnych czynności, do których potrzebujemy różnego rodzaju światła. Dobrze zaprojektowana łazienka uwzględnia zarówno potrzebę stonowanego, delikatnego oświetlenia do kąpieli jak i jasnego, punktowego, przeznaczonego przede wszystkim do golenia czy malowania.

Estetyka to podstawa

Na koniec, warto jeszcze pamiętać, że idealna łazienka uwzględnia także odpowiedni wystrój, który nie pozostaje bez wpływu i znaczenia na nasze samopoczucie. Myśląc o konkretnych rozwiązaniach i tutaj trzeba wziąć pod uwagę kształt przestrzeni, np. odpowiednio wykorzystując lustra powiększające optycznie. W kwestii kolorystyki warto trzymać się zasady trzech barw, która pozwala na zachowanie spokojnego i relaksującego klimatu.

Idealna łazienka

                                                                                                          Idealna łazienka

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj