Ogrodzenie z siatki – bez podmurówki?

Ogrodzenie bez podmurówki oczywiście jest możliwe, jednak każdy przypadek należy przemyśleć. Liczy się tutaj przede wszystkim położenie działki oraz funkcjonalność. Ogrodzenie bez podmurówki jest najczęściej wykonywane na równym i stabilnym terenie. Zazwyczaj jest traktowane jako ogrodzenie czasowe. Montowane jest z paneli ogrodzeniowych lub siatki plecionej. Niewątpliwie trwałość ogrodzenia zależy od rodzaju siatki. Istotna jest średnica drutu. Nie powinien być on cieńszy niż 3 mm.

Bardzo popularny sposób wykonywania ogrodzeń

Znany producent systemów ogrodzeniowych Supico oferuje różne modele solidnych siatek, paneli ogrodzeniowych, bram oraz wszelkich akcesoriów niezbędnych do ogrodzeń. Klienci bardzo często sięgają właśnie po siatkę jako materiał do grodzenia. Jest ona pożądana za stosunkowo niską cenę oraz duże właściwości ochronne. Bardzo często ogrodzenia tego typu są wykonywane samodzielnie przez właścicieli. W tym celu przygotowywana jest najczęściej podmurówka. Jest ona wykonywana z wcześniej zrobionego betonu lub z gotowych betonowych listew. Bardzo istotne jest odpowiednie i solidne umocowanie słupków początkowych i narożnych, wymagają one montowania podpór, które je dodatkowo wzmocnią. Stabilność siatki zapewniają także elementy naciągowe. Na górze, pośrodku i na dole siatki stosuje się drut naprężający.

siatka ogrodzeniowa

Kiedy podmurówka jest niezbędna?

W przypadku, gdy nasza działka jest np. niżej od sąsiadującej posesji, przyda się odpowiednia podmurówka, która uchroni przed przesypywaniem ziemi czy np. kamieni z sąsiadującego terenu. Gromadzenie tego materiału może być spowodowane intensywnymi opadami deszczu. Powoduje ona również, ze ogrodzenie zwłaszcza z siatki zostaje dodatkowo wzmocnione i usztywnione. Podmurówka przydaje się także, gdy mamy psa. Nie będzie on mógł podkopywać się pod ogrodzenie. Daje ona również ochronę np. przed atakami kun czy lisów na gospodarstwa, w których hoduje się np. kury.

Tekst powstał dzięki Supico – producent ogrodzeń

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj