Panele podłogowe — jakie wybrać?

W zasadzie to, co naturalne i oryginalne, zawsze sprawdza się w aranżacji wnętrz. Uniwersalne materiały i naturalna kolorystyka są nieocenione w planowaniu wystroju – bez konieczności „chodzenia” na kompromisy. Warto także pamiętać, że nowoczesna przestrzeń życiowa powinna być również łatwa w utrzymaniu. Między innymi dlatego jednym z najpopularniejszych materiałów do wykończenia podłóg jest panel laminowany. Niewiele przypomina tego produkty jeszcze sprzed kilkunastu lat. Współczesne panele podłogowe są trwałe, odporne na uszkodzenia, a także dostępne w wielu realistycznie wyglądających dekorach.

Trend na naturę pod własnym dachem trwa

W tym roku modne są naturalnie wyglądające podłogi; w szczególności warto zwrócić uwag na panele laminowane. Dla wielu osób jest to najlepsza alternatywa dla desek z prawdziwego drewna. Tańsze, trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Bogata paleta dekorów daje ogromną swobodę w aranżowaniu pomieszczenia – bez względu czy jest to sypialnia, kuchnia czy jadalnia – bez utraty realistycznego, estetycznego wyglądu.

Połączenie walorów wizualnych, funkcjonalnych i finansowych sprawia, że podłogi laminowane stają się jednym z podstawowych wyborów do mieszkań, domów wolnostojących, a nawet przestrzeni publicznych – takich jak sklepy, urzędy czy poczekalnie. Jasne i ciemne odcienie kolorystyczne, graniczące niekiedy z bielą lub czernią, pozwalają na wprowadzenie znacznego zróżnicowania w aranżacji i ucieczkę od monotonii i sztampy.

Obecnie bardzo modne są również panele podłogowe laminowane (https://kronosfera.pl/p/wykonczenie-wnetrz-panele-podlogowe-laminowane,44) o wyglądzie kamienia. Te naturalnie prezentujące się reprodukcje marmuru, granitu i innych kamieni naturalnych dają ponadczasowy efekt i są zazwyczaj dostępne w kilku odcieniach kolorystycznych, które pozwalają wyczarować stylową atmosferę w miejskich i modnych wnętrzach.

Panele podłogowe laminowane doskonale do różnych stylów wnętrz

W ostatnich latach znaczącej poprawie uległy parametry techniczne paneli laminowanych (wytrzymałość, stabilność wymiarów, odporność na czynniki mechaniczne), jak i wizualne (jakość dekorów, doskonała imitacja naturalnych materiałów). Dlatego nowoczesne podłogi oferują większe możliwości i swobodę aranżacyjną niż kiedykolwiek wcześniej. Panele podłogowe są zatem opłacalną, trwałą alternatywą dla podłóg z litego drewna.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj