Podążamy za modą – wybieramy nowoczesny zegar ścienny

Zegar jest rzeczą niezwykle praktyczną, obecnie jednak może stać się także niezwykłą dekoracją, na przykład salonu. Aby tak się stało, warto wybrać taki, który doskonale wpisuje się w najnowsze trendy.

Nowoczesne zegary ścienne

Mało popularne są obecnie zegary stojące, czy tzw. zegary kominkowe. Najchętniej wybierane są za to zegary ścienne, które stały się tak niezwykłe (jeśli chodzi o design), że stały się idealnym i ciekawym dopełnieniem aranżacji wnętrza. Są one warte uwagi, bo łączą:

  • różnorodność form,
  • bogactwo kolorów,
  • ciekawe materiały wykonania,
  • precyzję technologii produkcji (a co za tym idzie – wysoką jakość wykonania).

zegary ścienne

Nowoczesne zegary charakteryzują się oryginalną stylistyką, ciekawymi zdobieniami i dynamiczną kolorystyką. Wśród najciekawszych propozycji znaleźć można na przykład zegary: w kształcie elipsy, ludzkiego oka, tropikalnej ryby, motyla albo Słońca. Wśród ostatnich trendów znajdują się także modele na bazie symetrii, gdzie cyfry znajdują się na równo rozłożonych promieniach albo zegar przyjmuje kształt rybackiego steru. Wśród tych bardziej nietypowych zegarów ściennych można zaś spotkać: zegar z okrągłym środkiem i cyframi zupełnie poza jego obrębem, lub też taki, który ma jedynie kolistą obręcz i zupełnie pusty środek (jest tam tylko mechanizm ze wskazówkami). W salonie pojawić może się także atrakcyjny zegar przypominający zegarek ręczny (ale w znacznie większym rozmiarze) albo model ozdobiony kluczem wiolinowym. Jak widać możliwości jest naprawdę wiele i każdy taki nowoczesny zegar staje się praktycznym, a jednocześnie pięknym elementem dekorującym dane wnętrze.

Jak wyeksponować zegar ścienny?

Widać wyraźnie, że nowoczesne zegary charakteryzują się prostotą i oszczędnością formy, a jednocześnie zaskakują swoją stylistyką. Najczęściej wytwarza się je z metalu albo płyty MDF. Są one na tyle wyraziste, że na ścianie doskonale prezentują się samodzielnie lub w otoczeniu niewielkiej ilości dodatków. Można umieścić je w pokoju dziennym lub na przykład w dużym przedpokoju, najlepiej na ścianie w jasnych barwach. Obecnie ciekawą opcją są także ścienne zegary w stylu industrialnym – zrobione z żelaza i umieszczane na ścianach z cegły. Takie zegary mogą posiadać czasomierz imitujący zębate koła albo mogą być stylizowane na stare (metalowe): z dużymi wskazówkami i cyferblatem na surowych deskach. Nowoczesne zegary charakteryzują się także tym, że mają duże rozmiary, dzięki czemu doskonale widać na nich godzinę, ale przede wszystkim – po prostu świetnie się prezentują.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek