Pomiędzy kuchnią a salonem, czyli jak zaaranżować nowoczesną przestrzeń mieszkalną?

Dziś odchodzi się od rozwiązań, gdzie kuchnia była osobnym pomieszczeniem, a przygotowująca w niej posiłki osoba była odcięta od reszty domowników. Nowoczesne wnętrze domu, to takie, gdzie pomieszczenia użytku codziennego są otwarte i atrakcyjne dla wszystkich domowników. Sprawdźmy, jakie rozwiązania zastosować do nowoczesnej i przyjemnej kuchni i jadalni. Zapraszamy do lektury.

Nowoczesne połączenie kuchni i jadalni

Jadalnia jest we współczesnym trendzie aranżacji mieszkań miejscem centralnym w całym domu. Ważne, aby łatwo było się przemieszczać z niej do kuchni, a także do salonu. Usprawni to nie tylko przenoszenie potraw i naczyń, ale także nie ograniczy kontaktu z pozostałymi domownikami, czy też gośćmi.

Aby kuchenny rozgardiasz podczas przygotowywania posiłków nie psuł aury rodzinnego, czy też przyjacielskiego spotkania, warto zadbać o widoczne oddzielenie stref. Kuchnie łatwo wyodrębnić od przestrzeni jadalni za pomocą wysp kuchennych, czy też barku. Nie musimy używać do tego celu mocno zabudowanych mebli. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy się obawiać kosztownych remontów, gdy zechcemy zmienić wystrój domu. Wystarczy, że jedynie przesuniemy meble.

Atrakcyjna jadalnia

Atrakcyjna jadalnia

Jadalnia, jak ją urządzić?

Do jadalni warto wybrać podłogę, która nie będzie sprawiała kłopotów przy czyszczeniu. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy mamy małe dzieci. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup stołu, którego rozmiary będziemy mogli dowolnie regulować w zależności od liczby domowników, bądź gości. Najlepszy i najbardziej uniwersalny stół do jadalni, to oczywiście ten wykonany z drewna. Stój drewniany doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, zwłaszcza, gdy dobierzemy do niego ciekawe krzesła z tego samego drewna, z np. skórzanymi obiciami w jasnym kolorze.

Jak nowocześnie urządzić mieszkanie?

Jeśli masz taką możliwość nie obawiaj się połączyć kuchni i jadalni razem z salonem. Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie spójności pomiędzy jadalnią a salonem, jest  wybranie dla nich tego samego rodzaju podłogi.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj