Szafa na wymiar czy gotowe meble – na co się zdecydować?

Każdy chciałby urządzić swoje nowe mieszkanie idealnie. Zawsze pojawia się więc dylemat, co będzie lepsze, gotowe zestawy mebli, czy może meble na wymiar? Wydaje się, że te drugie dają o wiele więcej możliwości.

Szafy na wymiar w małych mieszkaniach

Niewątpliwie, najbardziej sensowne jest kupowanie szaf na wymiar do małych mieszkań. Brakuje w nich zwykle miejsca, a każdy mebel zabiera dodatkową przestrzeń. Niewątpliwie, mieszkania są różne, pomieszczenia w nich mają nieregularne kształty, przez co nie ma w zasadzie możliwości znalezienie gotowego zestawu mebli który idealnie pasowałby do danego pokoju, czy też do kuchni.

Biblioteczka na wymiar

Biblioteczka na wymiar Komandor.pl

Decydując się na gotowe meble zawsze traci się więc nieco przestrzeni. Szafy na wymiar i inne meble robione po uprzednim zmierzeniu ścian pozwalają na takie ich zaprojektowanie, aby idealnie wpasowały się do danego pomieszczenia. Można ich kształt dopasować do kształtu ścian, co pozwala zaoszczędzić maksymalnie dużo miejsca.

Brak niepotrzebnych mebli

Zaletą kupowania mebli na wymiar jest brak w domu zbędnych szaf czy szafek. W zestawach mebli jest ich nieraz po prostu za dużo, przez co wstawia się do mieszkania szafy czy regał, które są zupełnie niepotrzebne. Zabierają one niepotrzebnie miejsce, co jeszcze szczególnie istotne w przypadku niewielkich mieszkań, w którym liczy się każdy metr kwadratowy.

Problem pojawia się również wtedy, gdy meble są za duże. Nie ma tego problemu jeśli kupuje się meble na wymiar. Szafa na wymiar ma zawsze dokładnie taki rozmiar jakiego potrzebujemy, dlatego zabiera tylko tyle miejsca, ile jest faktycznie niezbędne.

Funkcjonalność mebli

Oczywiście, gotowe meble są tak projektowane, aby był jak najbardziej funkcjonalne. Jednakże, każdy ma swoje przyzwyczajenia i korzysta z mebli nieco inaczej. Dlatego też, nawet jeśli dane meble będą dla jednego człowieka wprost idealne, dla innego mogą być całkowicie niepraktyczne. Szafa na wymiar i inne meble robione na zamówienie są natomiast dokładnie takie, jakich chce klient. Oznacz to, że możemy sobie sami zaprojektować meble które będą dla nas najbardziej funkcjonalne.

Oryginalność mebli na wymiar

Jeśli chce się mieć po prostu modne meble, jak najbardziej można wybrać się do sklepu meblowego i tam zakupić odpowiedni zestaw. Co innego jednak, jeśli meble mają być oryginalne, a nie tylko modne. W takim przypadku, potrzebna jest szafa na wymiar, gdyż w żadnym salonie meblowym nie otrzymamy oryginalnych mebli. Zestawy meblowe zwykle są wykonane w jednym z najpopularniejszych stylów, gdyż właśnie dzięki temu dobrze się sprzedają.

Jednakże, jeśli kupuje się meble na zamówienie, można otrzymać dowolną szafę, czy stół. Dzięki temu, jeśli tylko się chce, można kupić najbardziej oryginalną szafę na wymiar jaką można sobie tylko wyobrazić.

Niektórzy chcąc zaoszczędzić czas i wysiłek kupują gotowe meble. Niewątpliwie, rozwiązanie to faktycznie jest mniej czasochłonne .Wydaje się jednak, że inne zalety przemawiają raczej za meblami an wymiar.

Sprawdź też nasz inny portal:
Twój Piękny domek

Skomentuj